2.B a 7.A na výstavě SONS

19.05.2019 16:18

Ve středu 15. května si děti na vlastní kůži mohly vyzkoušet, jak se žije nevidomým občanům. V KD v Hanušovicích pořádala společnost SONS tradiční výstavu, které se zúčastnili zájemci z naší školy. Celá výstava byla koncipována jako průřez běžného dne a děti si mohly vyzkoušet, jaké to je absolvovat běžné denní aktivity jako je například stlaní postele, příprava snídaně, cesta do školy, různé školní aktivity a zájmová činnost ve světě nevidomého člověka. Největším dobrodružstvím z celé výstavy byl pro děti tajemný pokoj, kde byl úplná tma a děti měly za úkol donést z tohoto pokoje přesně daný předmět. Po absolvování této vástavy jysme se dětmi shodli na tom, že vyzkoušet si výše zmíněné aktivity bylo zajímavé a dobrodružné, ale na druhou stranu prožívat tento stav celý život musí být velmi obtížné a takovýmto lidem patří náš obdiv.

 

HJ