Březen 2019

23.04.2019 09:02

V březnu jsme si v kroužku vyzkoušeli několik pokusů s mikrovlnnou troubou. Pokud byste se chtěli inspirovat – pozor – mikrovlnka se dá rychle zničit. Musíte se nejprve informovat na internetu – nebo raději u členů našeho kroužku. Vkládali jsme do tohoto maminčina oblíbeného přístroje vypálenou žárovku nebo prskavky zabodnuté do kousku plastelíny nebo balónek nafouknutý vzduchem či naplněný vodou. Umíme s mikrovlnkou různé kousky, ale pozor, ať to trouba přežije!

Třeme-li některé látky, podaří se nám je zelektrovat – podívejte se s námi, jak jsme zelektrovali – a „přitáhli“ balónky ke dveřím, brčka k tabuli. Také vlasy se dají velice pěkně zelektrovat!

Každý žák naší školy ví, že nejoblíbenější látkou na naší škole je SLIZ. Dá se vyrobit různým způsobem – my jsme vyzkoušeli použít lepidlo Herkules, pěnu na holení, klovatinu, potravinářské barvivo a trošku jedlé sody. Je třeba říci, že nejlepším poradcem přes sliz je u nás Anetka Katzerová z 5. A. Anetka všem žákům radila a výsledky byly skvělé. Podívejte se s námi: