Čína - říše mocného draka

10.04.2012 05:09

V pátek 25. Listopadu 2011 se žáci ze tříd 8.A a 8.B zúčastnili populárně naučného vzdělávacího projektu Planeta Země 3000. Celý program byl věnován Číně. Víte, že o Číňanech se říká, že snědí vše co má nohy a není to stůl, co plave a není to ponorka a vše co má křídla a není to letadlo? Na některých místech Číny tak můžete ochutnat například škorpióna, ještěrku, lučního koníka, mořskou hvězdici, larvu bource morušového, ale také želví, krokodýlí nebo psí maso. Tak toto, ale i mnoho dalších přírodopisných a zeměpisných zajímavostí se dozvěděli žáci osmých tříd při projekci programu ČÍNA ŘÍŠE MOCNÉHO DRAKA, která se konala v Šumperku v kině OKO. Celkem 41 žáků naší školy mělo trošku jinou páteční výuku zeměpisu, přírodopisu, ale i dějepisu . . . .

 

Mgr. Anna Láníková – tř. uč. 8.A