Den policistou

20.06.2013 04:45

Ve středu 19. června 2013 se uskutečnila na Územním odboru Policie ČR v Šumperku ve spolupráci se Střediskem volného času a zařízením pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Doris Šumperk již tradiční - prezentačně - soutěžní aktivita: „Den policistou.“ Naši Základní školu a Mateřskou školu v Hanušovicích reprezentovalo tříčlenné družstvo žáků 8. třídy ve složení Natálie Bugnová, 8.A, Lenka Geistová, 8.A a Lukáš Křenek, 8.B.

Žáci soutěžili v zastavování vozidel dle pokynů dopravní policie, snímali otisky prstů, stříleli ze vzduchovky, podrobili se náročnému fyzickému i znalostnímu testu. Žákům byla představena práce Policie ČR. Následovala ukázka výcviku psů. Děti měly možnost prohlédnout si operační středisko Územního odboru Policie ČR i cely předběžného zadržení. Účastníci akce navštívili kriminalistické pracoviště, laserovou střelnici, tělocvičnu, obvodní oddělení, pracoviště služební kynologie, atd. Soutěž probíhala formou testů.

Den policistou patřil k vydařené akci, která si získala oblibu u všech zúčastněných. Účastníci akce byli odměněni hodnotnými cenami.

 

 

PaedDr. Vladimíra Žídková,

výchovná poradkyně školy