Druhá návštěva prvňáčků v knihovně

22.03.2018 19:37

Na druhou návštěvu knihovny se prvňáčci velmi těšili, protože tušili, že si pro ně paní Tomíčková a paní Šmotková určitě něco nachystají. Jen co vešli do knihovny, všimli si, že jsou všude po knihovně nalepené malé postavičky skřítků, o kterých jim paní knohovnice řekly, že to jsou knižní skřítci. O jednom z nich jménem Hašpršpula, jim knihovnice přečetly úryvek z knížky. Po vyslechnutí příběhu a rozhovoru o tom, jak knižní skřítci žijí, se prvňáčci rozdělili do dvou družstev a vrhli se do soutěže, která pro ně byla připravená. Jejich úkolem bylo, aby v knihovně našli všechny skřítky a vrátili je do domečku, který představoval papír s okýnky. Po skončení soutěže dostali vítězové i poražení sladkou odměnu a každý k tomu papírového skřítka na památku. Děti odcházely z knihovny naprosto spokojené a nadšené. Opět bychom chtěli poděkovat paní Šmotkové a paní Tomíčkové z městské knihovny za úžasný zážitek pro naše nejmladší školáky.

 

HJ