Exkurze 9. ročníků na Praděd

07.10.2014 19:02

Jako každým rokem se i letos vydaly obě deváté třídy na exkurzi na nejvyšší horu Moravy – Praděd.

Od školy jsme jeli autobusem do Karlové Studánky, odkud jsme výstup zahájili. Následně jsme šli naučnou stezkou Bílé Opavy. Cesta proběhla téměř bez komplikací. Došli jsme na chatu Barborku, kde jsme si udělali přestávku. Poté jsme se vydali přímo na Praděd. Počasí bylo příjemné, foukal slabý vítr a nebyla žádná mlha! Na Pradědu jsme měli možnost vyjet na rozhlednu, odkud byl krásný výhled do okolí. Další zastávkou byla chata Švýcárna, ze které jsme sešli krásnou přírodou na Červenohorské sedlo, přímo k autobusu. Domů jsme se vrátili unavení, ale stálo to za to.

 

                                                                                                    Nikola Kreifová (9.A), Alexandra Recová a Aneta Mrázková (9.B)