Exkurze do Brna - třídy 6.A a 6.B

11.06.2018 13:50

29. 6. 2018 jely třídy 6. A a 6. B na exkurzi do planetária a do ZOO v Brně. Takto exkurzi popisují naši žáci:

NAŠE EXKURZE DO BRNA

     V pondělí večer jsem dlouho nemohla usnout, neboť jsem se těšila na exkurzi do Brna. Sraz se třídou jsme měli v 6:45 hodin před školou. Cesta autobusem byla dlouhá, ale zábavná. Abychom se občerstvili, udělali jsme si přestávku na benzínové stanici. Do Brna jsme přijeli v 10 hodin. Hned jsme šli do planetária, kde pro nás měli nachystaný program „Země v pohybu.“ Byl zajímavý a poučný – průvodkyně nám zde ukazovala na hvězdné obloze různá souhvězdí. Ke konci nám ještě pustili krátký film. Pak jsme se vydali ke stánku se suvenýry a nakoupili nějaké dárečky pro rodiče a sourozence.  Po nákupu jsme se přesunuli do zoologické zahrady. Viděli jsme různé druhy živočichů – mně se nejvíce líbili medvědi, opičky a vlci. Ve zdejší restauraci jsme si dali výborný oběd. Návrat domů nám pak ubíhal rychle. Všichni jsme se těšili, až budeme povídat rodičům, co jsme zažili.

     Exkurze mě zaujala, ráda bych si ji ještě zopakovala.

(Autor: Tereza Svobodová)

 

EXKURZE DO BRNA

     Už delší dobu se žáci naší třídy těšili na výlet do Brna. Sraz jsme měli v 6:45 a v 7:15 jsme již uháněli Brnu vstříc. Cesta byla dlouhá, jelikož na několika místech spravovali silnici. První zastávka byla v planetáriu. Tam jsme se posadili, udělali si pohodlí a se zájmem sledovali noční oblohu s různými souhvězdími. Poté nám promítli film Země v pohybu. Druhá naše zastávka byla úžasná ZOO v Brně. Zde jsme se rozešli a prohlédli si snad všechna zvířata. Mně se nejvíc líbil lední medvěd, orangutani, šimpanzi, bizoni a hadi.

     Výlet se nám vydařil.

(Autor: Josef Langer)