Exkurze do průmyslového podniku Siemens s.r.o., odštěpný závod Elektromotory Mohelnice

13.11.2013 10:02

Žáci se speciálními vzdělávacími potřebami 5. a 6. ročníku naší Základní školy a Mateřské školy v Hanušovicích se 6. listopadu 2013 zúčastnili exkurze do Siemensu, s.r.o., odštěpného závodu Elektromotory Mohelnice, který patří mezi přední světové dodavatele nízkonapěťových asynchronních elektromotorů. Jejich hlavními zákazníky jsou výrobci čerpadel, kompresorů a klimatizačních zařízení.

V České republice působí jako odštěpný závod společnosti Siemens, s.r.o., od 1. října 2010. Historické kořeny společnosti Ludwig Doczekal&Comp., jako podniku pro výrobu elektrických zařízení se sídlem v Mohelnici, sahají k 30. září 1904.

V podniku pracuje v současné době téměř dva tisíce zaměstnanců. Denně vyrábí čtyři tisíce elektromotorů, ročně jejich počet dosahuje miliónu kusů.

Žáci se snažili svými zvídavými otázkami směřovanými k techniku podniku - panu  Václavu Kratochvílovi - získat co nejširší spektrum informací o provozu, výrobě a používaných průmyslových technologií. Z vypracovaného písemného hodnocení exkurze jednotlivými žáky vyplývá, že exkurze byla pro ně velmi zajímavá a dala jim podnět k zamyšlení nad důležitým životním krokem – volbou budoucího povolání.

 

 

zpracovala: PaedDr. Vladimíra Žídková

                                                                                                       členka realizačního týmu