Exkurze fyzikálního kroužku do Prahy

04.03.2013 11:22

Ve středu 20. 2. 2013 jela třída 7. B, členové kroužku fyziky a další žáci na exkurzi do Prahy. Našim cílem byla hvězdárna, zrcadlové bludiště, Pražský hrad a další památky. Vyjeli jsme autobusem v 5.35 hodin. Nejprve jsme jeli do Štefánikovy hvězdárny. Pan Halousek, ředitel České kosmické kanceláře, měl přednášku o kosmonautice. Představil nám plyšového krtka, který navštívil vesmír spolu s kosmonauty. Poté jsme šli do kopulí, ve kterých byly obří dalekohledy. Nemohli jsme se dívat na Slunce, protože nesvítilo. Podívali jsme se pouze na žárovičky Petřínské rozhledny. Také jsme se dívali na film o vesmíru.

Dále jsme navštívili zrcadlové bludiště. Projít bludištěm bylo obtížné a zábavné. I zde jsme měli odborný výklad o obraze znázorňujícím útok Švédů na Prahu. V další místnosti byla umístěna zakřivená zrcadla, která měnila tvary lidského těla.

Když jsme vyšli z bludiště, pokračovali jsme směrem k Pražskému hradu. Zprvu jsme trochu bloudili. Na Pražském hradě jsme navštívili katedrálu svatého Víta, Václava a Vojtěcha, která je největší a nejznámější gotickou památkou u nás. Přes Karlův most jsme šli na Staroměstské náměstí s orlojem, kde právě odbíjelo 16 hodin. Dále jsme šli na Václavské náměstí, kde byl asi 30 minut rozchod. Odtud jsme jeli metrem linky A na stanici Malostranská. Přestoupili jsme na tramvaj č. 22, z které jsme vystoupili na stanici Újezd.

Všichni jsme se těšili na jízdu lanovkou. Jeden žák však nevystoupil na zastávce Petřín, ale o zastávku dříve. Museli jsme na něj všichni čekat. Autobusem jsme odjeli v 18 hodin. Do Hanušovic jsme přijeli až ve 21.30 hodin. Exkurze se nám velmi líbila, ale byli jsme všichni hodně unavení.