Hodina literatury v Městské knihovně v Hanušovicích

08.04.2019 09:04

 

Ve čtvrtek 28.3. 2019 navštívili žáci šestého ročníku ze Základní školy Hanušovice zdejší městskou knihovnu, aby si zde prohloubili znalosti o komiksové literatuře. Paní knihovnice D. Šmotková pro ně připravila zajímavou přednášku o tomto populárním literárním žánru. Žáci si následně mohli vytvořit vlastní komiks, jehož hrdiny byli členové rodiny Simpsonových. Žáci měli také možnost prohlédnout si knihovnu, seznámit se s řazením knih v regálech a s žánry, které si mohou v knihovně půjčovat. Mnozí využili návštěvy knihovny k vyplnění přihlášky, aby se stali novými čtenáři, někteří již knihovnu dlouhodobě navštěvují. Dětem se knihovnická lekce líbila, nacházely knihy a autory, o kterých se učí v hodinách literatury. Návštěvy knihovny jsou jednou z cest, kterou můžeme děti vést k rozvoji čtenářství.