Kolumbie - ráj slasti a neřesti

01.10.2019 04:59

Ve středu 25. září 2019 se žáci sedmého a osmého ročníku zúčastnili populárně naučného vzdělávacího projektu Planeta Země 3000 v Šumperku v kině OKO. Planeta Země 3000 je projekt s přírodovědně-historicko-zeměpisným přesahem určený pro žáky základních škol, studenty gymnázií a středních škol v celé České republice. Projekt probíhá ojedinělou formou nejmodernějších multimediálních projekcí poutavých fotografií, dynamických videosekvencí, pestrých animací a didaktických nákresů za doprovodu autentických zvuků, hudby a naživo komentovaného výkladu reportéra. Cílem projektu je nejenom přibližovat žákům krásy, ale i aktuální problémy našeho světa. Tentokrát celý program byl věnován Kolumbii.

Kolumbie je zemí dobrodružných příběhů, přírodních krás a úžasných lidí. Vypínají se zde ale také mocné andské vrcholky, svá tajemství ukrývá i nespoutaná džungle. Nepřeberné je i podvodní bohatství, kde našimi průvodci byli žraloci kladivouni. I když je v mnoha představách Kolumbie synonymem pro násilnosti, drogy a smrtící nebezpečí, věřte, že v této zemi se v posledních letech mnohé změnilo.

Celkem 71 žáků naší školy mělo trošku jinou výuku zeměpisu, přírodopisu, ale i dějepisu . . . .

 

Mgr. Anna Láníková – tř. uč. 8.B