Krajské kolo soutěže Eurorebus

02.05.2019 05:56

Naše škola se tradičně účastní vědomostní soutěže Eurorebus.  Žákům 6. B a 7. B se podařilo v letošním 24. ročníku probojovat do krajského kola.

Krajské kolo se konalo netradičně v neděli 28. 4. 2019 a zároveň poprvé v nové budově Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Soutěžní otázky vyžadují od zúčastněných dobré znalosti z oblasti zeměpisu, historie, přírodopisu a společenských věd.

6. B reprezentovala trojice žáků: Matyáš Poprach, Jakub Rajnoha a Daniel Sekanina. V kategorii 6. a 7. tříd dosáhli na velmi krásné umístění. Obsadili 6. místo z 19-ti soutěžních týmů. Radost z úspěchu vystřídal smutek, když zjistili, že od postupu do republikového kola je dělil pouhý jeden bod.

7. B reprezentovala trojice žáků Josef Langer, Jan Molčan a Tereza Svobodová. I tato trojice nechala za sebou spoustu poražených a umístila se na skvělém 9. místě.

Žákům děkujeme za reprezentaci školy. Vážíme si jejich práce o to víc, neboť obětovali svůj volný čas v neděli.

                                                                                                                                             Mgr. Radka Kotrašová

https://www.eurorebus.cz/krajske-kolo-olomouc---28--4--2019-p618.html