Leden 2019

23.04.2019 08:57

V lednu jsme v kroužku fyziky pokračovali s různými dalšími pokusy. Pobavili jsme se například při zkoumání lidského těla. Zkoušeli jsme si, jaký máme tep i rychlost dýchání v klidu a po námaze. Samozřejmě byla pro žáky zábava běhat po celé škole, vybíhat co nejrychleji po schodištích a následně přiběhnout téměř bez dechu do třídy a rychle si hledat tepnu, abych zjistil, jak mi bije srdce. Nebo jakou rychlostí dýchám. A tady se ukázalo, kdo z nás je sportovec, kdo má dobrou kondici a kdo je „gaučový typ“. Ale nadšeni byli všichni – vždyť kdy se žákům podaří běhat po škole bez rizika poznámky?

Na dalším setkání milovníků fyziky jsme si povídali o rovnovážné poloze těles. Donesli jsme si z kabinetu fyziky mechanické stavebnice a smontovali jsme si dvouramennou páku. Následně jsme zkoušeli různými způsoby zavěšovat závažíčka tak, aby došlo k rovnováze. Vznikly nám zajímavé možnosti. Pobavili jsme se – podívejte se!