Nový projekt školy v praxi

18.06.2012 07:44

V souvislosti s volbou budoucího povolání a zapojením do nového projektu školy: „Na správné cestě“ určeného pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami – např. poruchami učení, chování, se zdravotním postižením, sociálním a zdravotním znevýhodněním – se zúčastnili žáci 7. a 8. ročníku naší školy exkurze do strojírenské společnosti Honeywell Aerospace Olomouc, s.r.o. sídlem v Hlubočkách – Mariánském Údolí u Olomouce. Je součástí nadnárodní společnosti Honeywell se sídlem v USA – Phoenix, Arizona.

Ve svém programu se zabývá výrobou a opravou plechových a žárových dílů leteckých turbínových motorů z nerezavějících ocelí a speciálních slitin (hliníkových, niklových, kobaltových a titanových). Dodávají je pro většinu motorů a energetických jednotek společnosti Honeywell. Jeho komponenty lze nalézt v helikoptérách, ale i v mnoha dopravních letadlech typu Boeing a Airbus, v obchodních letadlech typu Dassault Falcon, Cessna Citation, Learjet a dalších. V současné době zaměstnává firma více než 870 zaměstnanců, kteří mají možnost pracovat s jedinečnými technologiemi, jejichž znalost přispívá k jejich dalšímu profesnímu rozvoji.

Poté žáci navštívili Střední odbornou školu a Střední odborné učiliště obchodu a služeb v Olomouci, Štursově ulici 14. Všechny zúčastněné mile přivítala paní Mgr. Kateřina Valentová, ředitelka školy. Žáky provedla prostorami budovy i seznámila je s nabízenými učebními a studijními obory. Děti zhlédly pěkně připravenou prezentaci přibližující život školy.

Podle zážitků, dojmů a vyprávění lze soudit, že se dětem exkurze líbila a mnohé z nich motivovala k výběru svého budoucího povolání.

Vladimíra Žídková, členka realizačního týmu projektu

 

Fotogalerie: Nový projekt školy v praxi

Tato fotogalerie je prázdná.

Fotogalerie: Nový projekt školy v praxi

Tato fotogalerie je prázdná.