Odpoledne s poezií

11.02.2019 10:55

Ve čtvrtek 7. února 2019 ve 14 hodin se uskutečnilo školní kolo v recitaci určené pro žáky I. a II. stupně za účasti 44 soutěžících recitátorů, rodičů, prarodičů i povzbuzujících spolužáků a odborné poroty ve složení - pana starosty Marka Kostky, vedoucí Městské knihovny v Hanušovicích – paní Lenky Tomíčkové, paní knihovnice - Dáši Šmotkové, vedoucí metodického sdružení I. stupně - paní Mgr. Dagmar Pěničkové, paní učitelky I. stupně - Mgr. Anny Janočkové, paní učitelky I. stupně - Mgr. Anny Podgrabinské a předsedkyně poroty - PaedDr. Vladimíry Žídkové. Recitaci doprovázela příjemná atmosféra a zdravá soutěživost. Podle rozesmátých tváří dětí spolu s pochvalnými slovy zúčastněných posluchačů lze soudit, že se jim odpoledne s poezií velmi líbilo a v mnohém je obohatilo o kulturní zážitek z této uskutečněné akce.

A jaké byly výsledky?

VIII.A

Franková Lucie

VIII.A

Příjemné odpoledne s poezií se vydařilo a umožnilo nám zaposlouchat se do veršů českých básníků a připomenout si, jak krásný a vznešený je náš mateřský jazyk.

Velké poděkování náleží panu starostovi města Hanušovice – panu Marku Kostkovi za finanční dar na zakoupení hodnotných odměn pro nejlepší recitátory a účast v odborné porotě školního kola v recitaci. Zároveň poděkování patří i paní vedoucí Městské knihovny v Hanušovicích – paní Lence Tomíčkové a paní knihovnici  - paní Dáši Šmotkové za účast v odborné porotě naší recitační soutěže a předání pěkných odměn a diplomů talentovaným žákům.

Chtěla bych poděkovat také své žákyni 9. A třídy – Marii Mikuličové, která pořídila z odpoledne s poezií pěkné fotografie.

„Jazyk poezie je čarovný a sdělí více významů, než mají slova sama.“         Fudžiwara no Kintó

PaedDr. Vladimíra Žídková

předsedkyně poroty školního kola v recitaci