Odpoledne s poezií

13.02.2020 08:37

Ve čtvrtek 13. února 2020 ve 14 hodin se uskutečnilo školní kolo v recitaci určené pro žáky I. a II. stupně za účasti 46 soutěžících recitátorů, rodičů, prarodičů i povzbuzujících spolužáků a odborné poroty ve složení  - vedoucí Městské knihovny v Hanušovicích – paní Lenky Tomíčkové, vedoucí metodického sdružení I. stupně - paní Mgr. Dagmar Pěničkové, paní učitelky I. stupně - Mgr. Anny Janočkové, paní učitelky I. stupně - Mgr. Jany Pitákové a předsedkyně poroty - PaedDr. Vladimíry Žídkové. Recitaci doprovázela příjemná atmosféra a zdravá soutěživost. Podle rozesmátých tváří dětí spolu s pochvalnými slovy zúčastněných posluchačů lze soudit, že se jim Odpoledne s poezií velmi líbilo a v mnohém je obohatilo o kulturní zážitek z této uskutečněné akce.

A jaké byly výsledky?

IX.A

Váchová Kateřina

VIII.B

Do okrskového kola v recitaci, které se uskuteční 12. 3. 2020 v Šumperku, vybrala odborná porota následující žáky:

Matěj Šor, V.A

Matyáš Hanák, V.B

Jakub Rajnoha, VII.B

Ester Topolanová, VII.B

Tereza Svobodová, VIII.B

Lucie Franková, IX.A

Příjemné odpoledne s poezií se vydařilo a umožnilo nám zaposlouchat se do veršů českých básníků a připomenout si, jak krásný a vznešený je náš mateřský jazyk.

Velké poděkování náleží rodičovskému sdružení při ZŠ a MŠ Hanušovice za finanční dar na zakoupení hodnotných odměn pro nejlepší recitátory. Zároveň poděkování patří i paní vedoucí Městské knihovny v Hanušovicích – paní Lence Tomíčkové za účast v odborné porotě tradiční recitační soutěže a předání pěkných odměn a diplomů talentovaným žákům, podobně jako dalším členům odborné poroty  - paní Mgr. A. Janočkové, paní Mgr. D. Pěničkové, paní Mgr. J. Pitákové, paní PaedDr. V. Žídkové, předsedkyni poroty.

Chtěla bych také poděkovat Jakubu Muchovi z VIII.A, který pořídil z Odpoledne s poezií zdařilé fotografie.

„Jazyk poezie je čarovný a sdělí více významů, než mají slova sama.“         Fudžiwara no Kintó

PaedDr. Vladimíra Žídková

předsedkyně poroty školního kola v recitaci