Okresní kolo badmintonového turnaje škol

21.12.2018 10:18

Ve středu 12. prosince se naše škola zúčastnila okresního kola turnaje v badmintonu. Naši školu reprezentovali René Köhler a Denis Moc z 5.B a Tereza Sedlačíková a Beata Jordová ze 6.B. Vlastní turnaj byl rozdělen do 4 kategorií – chlapci 6. – 7. tříd, dívky 6. – 7. třídy, chlapci 8. – 9. tříd a dívky 8. – 9. tříd., a hrál se tzv. švýcarským systémem, kdy se první kolo rozlosuje a v dalších proti sobě stojí vždy hráči s podobnými výsledky.

René s Denisem hráli v kategorii chlapců 6. a 7. tříd a hned první kolo je svedlo proti sobě. Oba se moc snažili a vítězství nakonec na svou stranu utrhl Renda. Toto se mu ale v dalších kolech stalo osudným, protože dostával lepší soupeře, a i přes jeho maximální snahu se mu příliš výsledkově nevedlo a nakonec obsadil 8. místo z 12 účastníků. Denis po první prohře s Rendou dostal slabší soupeře a podařilo se mu dvakrát vyhrát, takže nakonec obsadil 4. místo z 12 účastníků.

Terka hrála v kategorii dívek 6. a 7. tříd. Byl to její vůbec první sportovní turnaj v životě, moc se snažila, ale byla bohužel limitována nevhodně zvolenými teniskami, které jí klouzaly a neumožnily jí se do toho pořádně opřít. Nakonec se jí podařilo urvat jedno vítězství a obsadila celkově 6. místo z 8. účastnic.

Bea měl původně hrát kategorii 6. – 7. tříd, do které patří věkově, ale vzhledem ke konkurenci byla nasazena do starší kategorie dívek 8. a 9. tříd. ve které bylo 8 dívek. Vedlo se jí velmi dobře a jako jediné účastnici turnaje se jí podařilo vyhrát všechny své zápasy a suverénně svou kategorii vyhrála. Jedinou vážnější soupeřkou byla dívka ze 4. ZŠ v Šumperku, která se také věnuje badmintonu, tenistky, které nasadily ostatní školy, neměly vzhledem ke specifikům této hry šanci. Bea potom hrála také s vítězkou mladší kategorie, ve které měla být podle věku, a tu také porazila, takže se stala celkovou vítězkou kategorie dívek.

Chtěl bych moc poděkovat všem žákům za vzornou reprezentaci naší školy a vzhledem k tomu, jak se vyvíjí noví hráči v badmintonových kroužcích ve škole věřím, že příští rok dosáhneme ještě lepších výsledků, zvláště pak, pokud do kroužků získáme nové sítě, míčky a rakety, které přislíbilo město Hanušovice a bude se tak této hře v Hanušovicích moci věnovat více dětí.

 

PJ