Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce

20.02.2019 11:39

Středisko volného času a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Doris Šumperk pořádalo dne 14.2. 2019  pro žáky II. stupně základních škol a víceletých gymnázií ze Šumperska, Zábřežska, Mohelnicka okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Soutěž byla rozdělena na pět částí – poslech, čtení s porozuměním, dialog, reakce na situaci a konverzace na vybrané téma.

Do soutěže se přihlásilo 23 soutěžících a celkový počet možných bodů byl 100. Naší školu reprezentoval David Tomaško ze třídy 9.A, který v silné konkurenci žáků získal 13. místo, s celkovým počtem 72 bodů. V kategorii poslech obsadil 5.místo, ve čtení s porozuměním získal 3.místo, v rozhovoru 10.místo, v reakcích obsadil 4. místo a v konverzaci na vybrané téma získal 17. místo.

Děkuji Davidovi za reprezentaci školy a přeji mu mnoho dalších úspěchů v jeho dalším studiu.

 

AS