Oslavy stého výročí vzniku Československa

19.11.2018 19:39

Přelom října a listopadu byl letos ve znamení oslav stého výročí vzniku Československa. Také na hanušovické základní škole jsme se připojili k těmto oslavám hned několika aktivitami. V první řadě to byly diskuse mezi žáky a učiteli o tomto výročí a jeho významu pro naši současnost. Hlavním bodem připomenutí vzniku našeho státu byla akce "týdne" slušného chování a oblékání, který jsme zorganizovali po podzimních prázdninách. Bylo velice příjemné vidět mnohé chlapce, kteří přišli do školy v obleku a v kravatě a působili tak velmi kultivovaně a distingovaně. Ještě zajímavější bylo vidět některé dívky, které běžně potkáváte na chodbě v riflích a ve vytahané mikině, jak zalovily ve svých šatnících a oblékly se do šatů, které z nich jako mávnutím kouzelného proutku udělalo najednou mladé dámy. A i přes několik drobných excesů se v tyto dny i chování žáků znatelně zlepšilo, protože společenské oblečení působilo jako přirozený "zkultivující" prvek. Vrcholem tohoto týdne bylo společné setkání celé školy v tělocvičně, kde jsme krátce shrnuli oslavované události a společně jsme si zazpívali píseň Ach synku, synku a také státní hymnu. Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným za to, že celou akci vzali vážně a s respektem. Oslavy výročí jsou už sice za námi, ale já věřím, že v mnohých žácích zůstatla vzpomínka na to, že kdysi naši předci bojovali a mnohdy i umírali za to, abychom my mohli žít v této zemi.

 

PJ