Potštejn 2016

09.06.2016 09:20

Poslední květnový den vyrazily do Potštejna na výlet společně hned tři třídy – 4.A, 4.B a 5.A.

Čekala nás hraná prohlídka zámku se zajímavým programem Ztraceni v čase.Bez potíží jsme dorazili na místo. Čekání si někteří zpříjemňovali osvěžováním v zámeckých kašnách nebo svačinou. Konečně jsme se vydali na návštěvu k panu hraběti. Pozval nás tam a také nás provázel šašek Klopýtko. Díky tomu, že Klopýtko otevřel zakázanou Ďáblovu kroniku a četl v ní, zámek i nás začaroval. Představte si, že nás v jedné komnatě přivítal i sám Karel IV. (Ten  prý skutečně v Potštejně byl při dobývání blízkého hradu.) Zuzka si vyzkoušela, jak se sedí na trůně, Šimon a Terezka se v jídelně posadili na místa pana hraběte a paní hraběnky a kluci Vojta a Peťa zažili i souboj s meči. Některými pokoji nás provedla  samotná paní hraběnka. Nejvíce nás zaujaly pijavice, které dříve pomáhaly s léčbou některých nemocí. Netradiční prohlídka skončila a nás čekalo ještě Bludiště KarlaIV. a procházka parkem s plněním různých úkolů. Nakonec jsme se dostali i do tajemného zámeckého sklepení – strašidelného a děsivého Bubákova. Jen záhadný potštejnský poklad jsme neobjevili.

 

A jak se nám to všechno líbilo? Nejvíc se mi líbilo: sklepení – bylo to strašidelné a srandovní. Taky se mi líbil šašek. Byl to srandovní šašek, porušoval pravidla, dával nohy na stůl. Nejlepší výlet.(Terka S.) Líbila se mi hraná prohlídka zámku a strašidelné sklepení Bubákov.(Terka N)

Nejvíc se mi líbilo v Bubákově. Nejvíc jsem se lekl, když všichni křičeli.(Tom)

Líbil se mi Bubákov a jak Petr s Pepou ovívali a chytali hraběnku.(Deniska))

Nejvíc se mi líbilo sklepení Bubákov, bludiště, v zámku, fontány. Nejvíc jsem se lekl (bál) truhly, která spadla a strašidla na konci.(Honza B)

Mně nejvíc vyděsil ten kalich. (Alenka)

Mně se moc nelíbilo, jak nás tam strašili. Ale jinak se mi tam líbilo vše. Ale to bludiště bylo trochu nudný, protože jsme tam běhali pořád dokola. A ty úkoly byly také dobrý. Nejlepší bylo to střílení z kuše. (Kája)

Mně se líbil šašek Klopýtko. Líbilo se mi sklepení a na konci, jak nám řekl ten pán, že máme

šáhnout na pohár a budeme mít štěstí.(Nikolka)

Podle mě byl nejlepší Bubákov. Hodně jsme se báli. (Markétka)

Líbil se mi Bubákov, prohlídka zámku, kostýmy a že tam byla kašna a mohli jsme se s kámošema trochu schladit. (Ondra)