Předávání slabikářů prvňáčkům z 1.B

20.11.2017 18:29

Ve čtvrtek 16. listopadu po zazvonění na čtvrtou vyučovací hodinu děti z 1.B netrpělivě očekávaly příchod svých velkých spolužáků ze třídy 9.B. Věděly totiž, že jim přinesou slabikáře a ony se tak mohou ve svých čtenářských dovednostech posunout zase o "level" výše. Prvňáčci ale věděli, že to nebude zadarmo a že musí deváťákům dokázat, že si slabikáře skutečně zaslouží. Po přivítání se deváťáci přesunuli dozadu do třídy a sledovali, jak jsou prvňáčci šikovní. Ti jim ukázali, že písmenka poznají sluchem, zrakem, že umí písmenka skládat do slabik a slabiky pak následně přečíst. Na závěr se ještě pochlubili, jak umí písmenka krásně napsat, při čemž se mnohý deváťák začervenal studem a dle slov své třídní učitelky Aleny Divišové by si mnozí měli první třídu zopakovat a naučit se čitelně psát. Potom už nic nebránilo tomu, aby slabikáře byly předány do těch správných rukou. Každý prvňáček dostal svůj "originál", který byl podepsán a věnovám konkrétním deváťákem právě jemu. Celá akce byla moc milá a všichni se už těšíme na další podobné setkání.

 

HJ