Přehlídka středních škol SCHOLARIS 2012

29.11.2012 05:43

   V úterý 13. listopadu se třídy 9.A a 9.B zúčastnily 4. přehlídky středních škol Scholaris 2012 v Šumperku. Cílem přehlídky bylo poskytnout informace o středních školách, učilištích a o situaci na trhu práce v okrese Šumperk.

   Získali jsme informace o studiu na středních školách pro školní rok 2013/2014, přehled o studijních a učebních oborech , dále informace o přijímacím řízení a výhled uplatnění zvolených profesí v praxi.

 Přehlídka se uskutečnila na Gymnáziu Šumperk a byla určena pro žáky základních škol, pro rodiče a jejich zástupce ,pro ředitele a výchovné poradce základních škol, pro zástupce středních škol a učilišť, kteří prezentovali své obory ukázkami svých činností, videoklipy škol apod. , a také pro absolventy a ostatní zájemce .

   Přehlídka se nám velice líbila a pomohla mnoha žákům s výběrem školy .

Romana Winterová,žákyně 9.A