Přespolní běh II. stupně

04.10.2013 18:37

Okrskové kolo

    Dne 24. 9. 2013 se naši žáci z II. stupně (6. – 9. třída, kluci, holky) zúčastnili okrskového kola v přespolním běhu v Rudě nad Moravou. Závodníci soutěžili v těchto 4 kategoriích:

  1. III. D – dívky 6. – 7. třída, (délka trati – 1500 m)
  2. III. CH – chlapci 6. – 7. třída, (délka trati – 1500 m)
  3. IV. CH – chlapci 8. – 9. třída, (délka trati – 3000 m)

    Úkolem všech závodníků bylo překonat běžeckou trať v členitém terénu (pole, lesní kamenitá cesta, vodní překážka apod..) a v co nejlepším umístění doběhnout do cíle. V každé kategorii soutěžilo 6 žáků z dané školy

a součet 4 nejlepších se při doběhu do cíle z každé školy počítal do celkových výsledků.

    Výsledky a pořadí škol se počítaly tak, že škola, která získala nejnižší součet pořadí 4 nejlepších závodníků při doběhu do cíle, vyhrála.

    V každé kategorií soutěžily na okrskovém kole 3 školy (ZŠ Ruda nad Moravou, ZŠ Štíty, ZŠ Hanušovice)

Výsledky jednotlivých kategorií v okrskovém kole:

Kategorie III. D – 2. místo

Kategorie III. CH – 1. místo

Kategorie IV. CH – 2. místo

 

Okresní kolo

    Dne 3. 10. 2013 se všechny naše tři družstva, která se probojovala z okrskového kola, zúčastnila kola okresního, které se konalo na IV. ZŠ Sluneční v Šumperku. Závodnici běhali stejné vzdálenosti a v podobném terénu, jako v kole okrskovém. Mezi školami však byla mnohem větší konkurence běžců, kterých se na startovní čáře potkalo v každé kategorii min. 72! Počet škol oproti okrskovému kolu byl také vyšší. V každé kategorii startovalo 12 - 13 škol. Bohužel pro jednu naši kategorii (konkrétně III. CH, kluci 6. – 7. třída), skončil běh nešťastně, protože jeden náš závodník se v průběhu běhu zranil a jeho spolužák mu pomohl transportovat jej do cíle. Tím celé naše družstvo skončilo až na posledním místě, protože oba běžci doběhli až na úplném závěru. Tímto bych chtěl poděkovat žákovi Matěji Vyroubalovi ze 7. B, který svému zraněnému kamarádovi pomohl.

Výsledky jednotlivých kategorií:

Kategorie III. CH – 12. místo

Kategorie III. D – 7. místo

Kategorie IV. CH – 9. místo

 

Seznam našich závodníků:

 

Kategorie III. CH (6. – 7. třída chlapci)

J. Barčík (7. A), Z. Pavlín, F. Chrudina, L. Chrudina, L. Jelínek, M. Vyroubal (všichni 7. B)      

 

Kategorie III. D (6. – 7. třída dívky)

B. Vénosová, K. Merčáková (7. A), P. Staňková, M. Merčáková, L. Brostíková (7. B)

 

Kategorie IV. CH (8. – 9. třída chlapci)

J. Štastný, D. Matuškovič, M. Javora (8. A), J. Kadlec, A. Majzner (8. B), P. Zatloukal (9. A)

 

                                                          Vedoucí: Mgr. Tomáš Rajnoha