Rodilí mluvčí v naší škole

28.01.2020 11:56

V rámci zkvalitnění výuky cizích jazyků navštívili naši školu rodilí mluvčí z USA a Venezuely, kteří v průběhu dvou týdnů obohatili hodiny nejen anglického, ale i německého jazyka. Zajímavostí byla návštěva rodilých mluvčí ze Slovinska a Rakouska a jejich prezentace o Slovinsku a Rakousku byly žáky hodnoceny velice kladně.

Žáci měli možnost poznat nejen jazyk, ale i kulturu naprosto odlišných národů. Ohlasy všech dětí byly veskrze pozitivní. Na počátku byl cítit ostych, ale během času se mnozí osmělili a využili možnosti komunikace i mimo výuku.

Osobně bych velmi ráda poděkovala zprostředkovateli této akce a to MAS Horní Pomoraví a vedení školy, že umožnili tuto výjimečnou akci, kterou jak doufám, budeme v blízké budoucnosti opakovat.

Názory žáků:      „Zjistila jsem plno věcí, o kterých jsem do teď nevěděla.“ Samanta

„Byla to zajímavá zkušenost. Jsem ráda, že jsem mohla zjistit, jak jsem na tom s angličtinou. Nejvíc se mi líbil Mr. Ramsey.“ Lucie

„Chtěli bychom, aby přišli znovu, protože to bylo záživné. Hlavně pan Ramsey byl nejlepší.“ MP

„Tyto dva týdny byly velmi zajímavé, moc se nám líbily. Bylo skvělé si vyzkoušet mluvit s lidmi z cizí země. Zároveň jsme se i bavily, jsme rády, že tady mohli být. Bylo by super, kdyby přijeli znovu.“ Tereza a Ester

„Mr. Ramsey i Valerie jsou velmi sympatičtí a bylo pro mě jistě přínosem se s nimi setkat a prohodit pár vět. Budu na ně s úsměvem vzpomínat.“ Kateřina

„Myslím, že tohle byl velmi dobrý nápad. Hodně dětí se naučilo konverzovat – samozřejmě že i já. Pan Ramsey je super člověk a hodně mě naučil. Byla s ním velká sranda a byl bych rád, kdyby znovu přijel. Ale vím, že tohle není jednoduché zařídit a jsem si vědom, že to stojí dost peněz. Musím říct, že jsem byl se všemi velmi spokojený. Děkuji, že jsem mohl něco takového zažít.“ Filip

„ Mohl jsem si popovídat s někým, kdo má angličtinu jako rodný jazyk, což naši učitelé nemají.“ Josef