Rozsvícení vánočního stromku ve městě

07.12.2015 10:15

Úvodní slovo paní starostky Ivany Vokurkové zahájilo advent v našem městečku - dobu čekání na nejkrásnější svátky roku. K vánoční náladě přispělo v pátek 27. listopadu 2015 ve večerních hodinách i pěkné kulturní vystoupení žáků ZŠ a MŠ v Hanušovicích – hudebního a  recitačního kroužku včetně vystoupení žáků 5. tříd s připravenými koledami pod vedením svých vyučujících – pana ředitele školy Ing. Františka Felnera, paní učitelky PaedDr. Vladimíry Žídkové a Mgr. Dagmar Pěničkové. Poté následoval zdařilý hudební program žáků Základní školy z Bohdíkova.

 Všichni přítomní byli již nedočkaví a těšili se na slavnostní rozsvícení vánočního stromu a zapálení první svíce na adventním věnci, který vyrobila paní Zlata Muroňová.

Nastupující vánoční čas zpestřilo i vystoupení dřevořezbáře pana Jaroslava Pecháčka, který před zraky místních občanů vyřezal ze dřeva postavu Mikuláše. Příchod adventu v Hanušovicích odstartovalo i radostné vypouštění balónků s vánočními přáníčky dětí.

Kdo měl zájem, měl možnost během probíhající akce ochutnat hřejivé nápoje.

 

                                                                                      PaedDr. Vladimíra Žídková

                                                                                     vedoucí recitačního kroužku