Schůzka 21.6.2013

26.06.2013 10:56

Na poslední schůzce našeho kroužku jsme si pohráli s vlastnoručně vyrobeným bublifukem. Potřebujete smíchat 10 dílů destilované vody, 3 díly jaru a 1 díl glycerinu, směs zahřát, nechat 24 hodin zchladit a můžete si hrát s bublinami jako my. Bublali jsme přes PET lahve, dělali jsme i různé dvojité bubliny, na misce jsme vyfukovali různé tvary – v tom byla nejlepší Dáša Tihlaříková.

Také jsme stříleli z děla vyrobeného z ruličky od toaletního papíru. Nabijete pingpongovým míčkem a užijete si střelby.

Od autorů projektu MAT21 – do něhož je zapojena naše škola  -  jsme dostali levitující globus -  a tak jsme se pokoušeli správně umístit globus mezi dva silné magnety. Není to tak jednoduché, jak se na první pohled zdá, ale všem se podařilo a globus se vznášel!