Schůzky v březnu 2014

28.03.2014 09:00

V březnu členy kroužku – hlavně chlapce – zaujal robot z Robotické stavebnice, kterou máme zapůjčenu od Projektu MAT21. Sestavit robota není jednoduché – pouze 1.skupině /Martin Hanuš, Tonda Šinkovský, Kryštof Kadlec/  se podařilo složit robota na první pokus. Další zájemci se scházeli a stavěli a stavěli. Někteří museli po hodině práce vše rozložit a začít znovu. Někteří stavěli několik odpolední, někteří se tak pohádali, že se skupinky rozpadly a stavěli i jen jedinci. Ale důležité je, že všichni robota sestrojili. Robota lze programovat čidly, jež má robot na svém těle, ale i přes počítač. A toto se podařilo až poslední skupince – Petr Kufel a Matěj Vyroubal. Ale do programování činností robota se pak zapojili všichni chlapci. Je třeba říci, že tato hračka zaujala ze všech pomůcek z Projektu MAT21 nejvíce.

Ale i další pomůcka – plazmová koule je bezvadná věc – i s ní jsme si dobře pohráli.

Dělali jsme i další pokusy – s CO2, s mincemi – zkoušeli jsme rázy mincí, setrvačnost,… A velký úspěch sklidilo sestavování různých staveb ze špejlí a gumových bonbonků. Velmistrem v tomto oboru se stal Zdeněk Turoň. Jeho obrovská hvězdice byla nádherná.