Setkání s Policií ČR

26.09.2012 13:53

Ve středu 26.9. se žáci prvních a druhé třídy zúčastnili besedy s policisty. Akce byla zaměřena seznámení dětí s prací hlídky Policie ČR a s prblematikou spojenou s pohybem po veřejných komunikacích. V první části se druháci shromáždili na parkovišti u jídelny, kde jim policisté z obvodního oddělení Hanušovice Policie ČR ukázali hlídkový vůz. Děti se mohly podívat, jak vypadá neprůstřelná vesta, jaké to je mít na rukou pouta, jak se fouká do detektoru alkoholu v dechu a poslechly si také, jak nahlas houká policejní siréna. Druhá skupina, kterou tvořily děti z prvních tříd si mezitím poslechly informace od poručice Šafářové ze šumperského oddělení Policie ČR tom, jak se pohybovat po ulicích tak, aby v silničním provozu neohrozili sebe ani ostatní. V druhé části se obě skupinky prohodily. Dětem se akce moc líbila, dozvěděly se spoustu nových informací a zároveň si potvrdily znalosti, které měly o silničním provozu z hodin prvouky.

 

PJ