Slavíci z Hanušovic letí...

11.12.2019 11:01

Náš hanušovický sbor „Slavíci z Hanušovic“ začal pilně pracovat v letošním školním roce na svém novém repertoáru již v září, protože ho čekala ke konci kalendářního roku řada důležitých vystoupení.

V pátek 27. listopadu 2019 jsme se  dopoledne zúčastnili  nesoutěžního festivalu Loučenská vločka, který se pořádá v Loučné nad Desnou již 28. rokem.  Celkem zde během dvou dní na pěti koncertech vystoupilo téměř 20 pěveckých souborů z celé České republiky. Slavíci zaujali svým výkonem a přijali pozvání k další spolupráci s profesionálním pěveckým tělesem Dětské sborové studio Ostrava-Jih. Ještě v pátek odpoledne jsme zazpívali v domácím prostředí - v Hanušovicích na slavnostním Rozsvícení vánočního stromu v H – parku.

Ve středu 4. prosince 2019 se Slavíci z Hanušovic představili na Předvánočním koncertě v Šumperku. Před zcela zaplněným Klášterním kostelem zazpívali svůj současný repertoár a byli odměněni velkým potleskem publika.

Čeká nás ještě vystoupení na Charitativních dílnách ve škole a závěr roku 2019 oslavíme v pátek 20. prosince vánočním zpíváním opět v H – parku v Hanušovicích.

Děkujeme celému sboru za vzornou reprezentaci nejen školy, ale i města Hanušovice a přejeme mnoho úspěchů v další práci!

Do svých řad stále přibíráme nové zpěváčky, zkoušíme ve škole každou středu od 13. 00 – 14. 00 hodin. Práce ve sboru je náročná, ale odměnou bývá krásný zážitek ze společného zpívání. Naším mottem je: "Zpěv ve sboru se dá naučit. Když chceš, zvládneš cokoli! Jen musíš chtít a něco pro to udělat…"

Současné obsazení sboru je následující: Kateřina Šimíková z 2. A, Vendula Winklerová ze 3. B, Simona Hečková, Karolína Janková, Bára Majznerová, Kristýna Voráčová, Kristýna Záhorová ze 4. A, Tereza Hnátková ze 4. B, Vanessa Cejnarová, Adéla Fictumová, Eliška Ilková, Anna Kouřilová, Anna Mikuličová, Jakub Vojtek, Michaela Voráčová, Natálie Začalová z 5. A, Karolína Vojtková z 6. A a Eliška Zoe Vargová ze 7. A. Na klavír nás doprovází pan učitel Pavel Hrdina ze Šumperka a paní učitelka Mariana Felnerová. Hlasovou výchovu vede a houslový doprovod zajišťuje paní učitelka Blanka Juřičková, vedoucí sboru je paní učitelka Dagmar Pěničková. Poděkování si zaslouží i rodiče zpěváčků, kteří jejich činnost podporují, pomáhají nám a doprovází nás na našich akcích. 

 

DP