Slavnostní předávání slabikářů v 1.B

11.11.2014 17:31

Na pondělní ráno 10.11. se většina prvňáčků moc těšila. Byl to den, kdy se z nich měli stát opravdoví budoucí čtenáři, protože dostanou slabikáře. A aby to bylo ještě zajímavější, slabikáře jim budou předávat deváťáci. Po příchodu do školy se žádný z prvňáčků nemohl dočkat zvonění na první hodinu a stále vybíhaly ze třídy a kontrolovali na hodinách velkou ručičku, kdy už bude konečně ukazovat třičtvrtě na osm. Když zazvonilo, všichni seděli v lavicích a nedočkavě vyhlíželi dveře. Pak někdo zaklepal a do třídy vešly deváťáci z 9.B se svou paní učitelkou třídní Annou Podgrabinskou a každý z nich nesl v ruce úplně nový červený slabikář.

Prvňáčci nejdříve svým starším spolužákům ukázali, jak umí číst písmenka, slabiky nebo i celá slova a na interaktivní tabuli, jak dokážou rozlišovat slabiky na začátku slov. A potom to přišlo. Každý z deváťáků si zavolal jednoho prvňáčka, přečetl mu osobní vzkaz o tom, jak se mu dosud ve škole daří a předal mu slabikář a medaili s nápisem „čtenář“. Nakonec deváťáci popřáli prvňáčkům mnoho hezkých zážitků s četbou a ti si pak otevřeli své nové slabikáře.

Jo