Soutěž v programování robota z robotické stavebnice

25.03.2018 18:40

     Již několik let na naší škole pracuje kroužek fyziky. Žáci si zde vyzkoušejí různé fyzikální zákony v praxi a je třeba říci, že děti se na schůzky těší. Druhým rokem v kroužku pomáhá náš bývalý žák Petr Kufel. Peťa je velkým fandou počítačů, a proto také se zájemci v rámci fyzikálního kroužku programuje robota. Robot je sestaven ze stavebnice, kterou naše škola dostala za účast v projektu Evropské unie MAT21. Peťa také na závěr kroužku připravuje soutěž v dovednostech, jak nejlépe našeho robota naprogramovat. Letos se tato soutěž konala 1. března 2018.  Děti si vytvořily skupinky a tyto spolupracovaly na daném úkolu. Následně každá skupina prezentovala svoji práci a předvedla, co robota „naučila“. A kdo letos byl nejlepší? Podívejte se na výsledky:

1. místo: Terka Svobodová a Eliška Jelínková

2. místo: Matyáš Poprach a Štěpán Martinka

3. místo: Kačka Kukrálová a Dominika Ačová

 

Výhercům blahopřejeme!!!

AP