Svatomartinský projekt 3.B

27.11.2016 19:13

Na svátek svatého Martina jsme si s dětmi ze 3.B udělali den věnovaný, jak jinak než sněhu. Nejprve dostaly děti rozstříhané svatomartinské pranostiky, které měly za úkol poskládat, nakreslit k nim obrázek a následně je ostatním vysvětlit. Potom jsme si zkusily z pěny na holení a škrobu vyrobit umělý sníh, který se nám povedl a sklidil mezi všemi velké nadšení. V další části dopoledne jsme do sněhové vločky opisovali básničku o sněhu. Abychom si také procvičili angličtinu, podívali jsme se na pohádku prasátko Pepa "První sníh" v originále, následně jsme si povídali, jak moc jsme pohádce rozuměli. Nakonec nesměla chybět právce ve skupinkách, kdy jsme se dozvěděli, jak je možné, že z některého sněhu jde vyrobit sněhulák tak snadno a z jiného i přes velké úsilí sněhuláka nepostavíme. Celý den se nám povedl a už se těšíme na dělaší zajímavé učení.

 

HJ + 3.B