Trip to The USA

17.10.2016 10:03

Ve středu 12. 10. 2016 naši školu navštívil cestovatel, pedagog a muzikant Mgr. Karel Kocůrek, který našim žákům zprostředkoval své zážitky z cest po západní části USA. Postupně se žáci druhého stupně dozvěděli řadu zajímavých faktů o USA, viděli nespočet fotografií a videí, která jim přiblížila možnosti cestování po Spojených Státech. Pan Kocůrek také přidal spoustu zajímavých způsobů jak na svých cestách ušetřit a upozornil nás na pravidla, která je dobrá při cestování dodržovat.

Hlavním cílem přednášky byla motivace žáků k výuce anglického jazyka. Nezapomenutelným zážitkem se stala přednáška pro žáky 9.A a 8.B, pro které byla celá v anglickém jazyce. Ve zbývajících třídách 2. stupně proběhla přednáška v angličtině a zčásti i v češtině.

Komentáře některých žáků:

Ø  Dnešní přednáška se mi velmi líbila, panu Kocůrkovi bylo dobře rozumět. Bavilo mě to a dozvěděla jsem se i věci, které jsem nevěděla.

Ø  Přednáška mě bavila, sice jsem nerozuměla každému slovu, ale přesto jsem chápala význam vět. Jednou bych chtěla USA určitě navštívit.

Ø  Bylo to super, hlavně když to bylo celé v angličtině. Je škoda, že už letos znovu nepřijde.

Ø  Dnešní přednáška mě hodně překvapila. Pan Kocůrek byl hodně milý, mluvil na nás pomalu a zřetelně. Převážnou část jsem rozuměla a moc mě to bavilo. Určitě budu chtít poznávat tuto zemi a učit se Aj.

Ø  Přednáška byla perfektní. Líbila se mi kombinace češtiny a angličtiny, protože se dalo skvěle rozumět. Dalo mi to náměty, kam bych se chtěla za život podívat a určitě bych uvítala další takovou přednášku.

Ø  Přednáška byla velmi příjemným zpestřením hodiny. Moc se mi líbilo provedení přednášky. Smíchání angličtiny a češtiny mi vůbec nevadilo, naopak to bylo zajímavé.

Ø  Přednáška byla příjemným zpestřením normálního vyučování. Mgr. Kocůrek nám řekl spoustu zajímavostí o životě v USA. Mluvilo se anglicky i česky s doprovodem fotek a videí. Mohlo by být víc takových přednášek.

Ø  Výborně podané, bylo výhodou, že celá přednáška byla v angličtině – mohla jsem si naposlouchat řeč a i obsah byl zajímavý. Už dříve jsem přemýšlela, že budu cestovat a to mě v tom jen utvrdilo. Opravdu super.

Ø  Tato přednáška byla opravdu skvělá a myslím, že se líbila i ostatním. Doufám, že se to bude opakovat. Posunula jsem se v angličtině zase o kousek dál. Také jsem se dozvěděla nové věci a tipy pro mé budoucí cestování. Děkuji.

Ø  Líbilo se mi to opravdu hodně. Odnesl jsem si z toho docela dost anglického jazyka. Mohlo by to být častěji, hlavně se mi líbilo to propojení s cestováním.

Ø  The show was amazing. It was really interesting and fun. I liked the way he was telling us his story, I had a feeling I was there too. I learned a lot of new things about North America and people who live there. I want to travel there and visit all the national parks. (G.Vránová 9.A)

Ø  It was really amazing. Mr. Kocůrek was really nice and clever. I liked his accent. He showed us a lot of interesting photos and videos. All the things he said inspired me. I liked the idea to travel and get to know the world from different view.

 

Mgr. Iveta Vondrušková