Týden slušného chování

10.04.2012 05:10

(aneb chovejme se slušně a nemluvme vulgárně)

 

Již tradičně se děti 1. a 2. stupně připojily ke školnímu projektu Týden slušného chování, který vyhlásili žáci 8.A třídy v předvánočním čase od 12. - 16. prosince 2011. Právě v tomto období lidé k sobě hledají cestu naplněnou porozuměním, láskou, tolerancí a vzájemnou úctou. Stávají se citlivější a vnímavější ke svému okolí a snaží se dle svých možností podat pomocnou ruku potřebným, odpustit si, omluvit se za neuvážená slova, unáhlená jednání či rozhodnutí i najít pochopení u druhého člověka, vzájemně si naslouchat, ale především se k sobě slušně chovat.

Během uvedeného týdne si žáci vzali do školy dobrou náladu, slušný slovník, ochotu chovat se zdvořile i pěkné oblečení. Rovněž i učitelé s vedením školy nezůstali pozadu.

Žáci 8. A třídy zavítali do tříd i do školních prostor, aby si ověřili, zda zdvořilé vystupování provází nejen průběh vyučování, ale i dobu o přestávkách. Přestože za okny byla zima, mnohé žákyně včetně paní učitelek neodradila od šatů a sukní. Někteří chlapci i učitelé přišli do školy v oblecích, jiní měli košile s kravatami. Potvrdilo se známé přísloví: „Šaty dělají člověka.“ A když k tomu přidáme i společenské chování!

Ve spolupráci s rodiči bychom si přáli, aby Týden slušného chování se přenesl do každodenního života našich školáků.

 

Vladimíra Žídková,  

 garant projektu + 8.A