Vánoční zpívání a recitace v našem městě

10.01.2020 11:49

Kouzelný čas Vánoc si připomněli občané Hanušovic při setkání u vánočního stromu v pátek 20. 12. 2019 v H – parku. Začátek pestrého doprovodného programu byl zahájen starostou města – panem Markem Kostkou v 16:00 hodin a pokračoval do večerních hodin. V 16:15 hodin přivítal starosta žáky recitačního a pěveckého kroužku při Základní škole a  Mateřské škole v Hanušovicích pod vedením paní učitelky Vladimíry Žídkové a paní učitelky Dagmar Pěničkové za hudebního doprovodu paní učitelky Mariany Felnerové a paní učitelky Blanky Juřičkové. Zaznělé písně a přednesené básně umožnily přítomným posluchačům ponořit se do nastupující vánoční atmosféry. Podle následného ohlasu se kulturní vystoupení žáků základní školy velmi líbilo. Poděkování náleží panu starostovi a členům kulturní komise za zajištění dárečků pro vystupující žáky.

Radost v očích přinesla dětem i vánoční přáníčka směřující k Ježíškovi do oblak. Zdařilé vystoupení hudební skupiny Myrun posílilo dobu adventu v našem městečku.

 Součástí této akce byla i dobrovolná benefiční sbírka pro 4 – letého Petříka Fiedlera z Hynčic nad Moravou, jenž trpí Westovým syndromem (nebezpečný typ epilepsie). Vybrané peníze byly předány rodičům Petříka. K finanční podpoře rodiny se také připojil pivovar Holba Hanušovice. Ředitel podniku –  Vladimír Zíka - předal rodičům chlapce šek přesahující částku 19 tisíc korun.

 K dobré náladě přispělo příjemné prostředí i chutné občerstvení v podobě výborné zelňačky i klobás. Všem přítomným chutnal tradiční vánoční punč, svařák a jiné lahodné pochutiny.

 

 

                                                                                                               Vladimíra Žídková

                                                                                                       vedoucí recitačního kroužku