Výlet deváťáků na Praděd

05.11.2013 20:02

Jako každým rokem i letos podnikli deváťáci výstup na nejvyšší horu Moravy – Praděd. Výstup jsme zahájili v Karlově Studánce a naučnou stezkou údolí Bílé Opavy na chatu Barborku. Zde jsme si udělali krátkou přestávku. Poté jsme vyrazili na vrchol Pradědu, kde se teplota pohybovala okolo -7 0C, vál vítr a poletovaly drobné vločky sněhu. Asi po půlhodinovém pobytu jsme pokračovali na turistickou chatu Švýcárna, ze které jsme šli po hřebeni krásnou přírodou Jeseníků na Červenohorské sedlo, kde na nás čekal autobus.                                                                                                                     

                                                                                                                                Jan Šimek IX.A