Výlet páťáků do Prahy

16.05.2012 09:02

V úterý využila třída V.A nabídky ČD na slevněné jízdné a vydala se na školní výlet do Prahy. Cesta byla náročná, neboť stejný nápad jako my mělo i spoustu jiných škol v republice, takže jsme ze Zábřeha měli s našimi spolucestujícími velice "těsný" kontakt. V Praze to nebylo jiné. Vše začalo na Pražském hradě, kam jsme dorazili metrem, kde bylo spousty turistů, zvláště z Japonska. Asi jsme Japonce zaujali, protže se s námi chtěli pořád fotografovat. Také jsme využili naši znalost angličtiny a čile jsem s nimi komunikovali. Některá děvčata se chtěla setkat s panem prezidentem, ale ten, ačkoliv byl přítomen, se před nimi radši někam schoval, a tak musela vzít zavděk Jirkou Mádlem, se kterým poklábosila na Václaváku.

Po prohlídce Hradu a chrámu sv. Víta jsme se vydali Nerudovou ulicí na Karlův most a dále pak na Staroměstské náměstí, kde jsme se ve 12 hodin podívali na orloj a hlavně si nakoupili skákací pavouky, papírové orloje a drátěné hlavolamy a jmenovky. Potom jsme zamířili Celetnou ulicí k Prašné bráně a dále pak zpět na Václavské náměsti, kde jsme měli rozchod a mohli jsme navštívit hlavní cíl návštěvy Prahy (aspoň pro některé :-) podnik KFC.

Cesta domů proběhla v pohodě, vlak byl prázdný a tak nám patřil prakticky celý vagon, a tak jsem v 18 hodin dorazili do Hanušovice plni zážitků z našeho hlavního města, obtěžkáni dary a suvenýry a chudší o kapesné.