Žáci naší školy v Tovačově

03.01.2013 05:10

 

V pátek 14. prosince 2012 navštívili žáci se speciálními vzdělávacími potřebami ze 6. a 7.ročníku v rámci nového projektu školy: „Na správné cestě“ v souvislosti s budoucí volbou povolání Střední školu řezbářskou v Tovačově zajišťující výuku oborů uměleckořemeslné zpracování dřeva se zaměřením na řezbářské práce, truhlář pro výrobu nábytku a truhlářské práce. Na zakázku provádí truhlářské, řezbářské a restaurátorské práce. Děti zaujala prodejní a prezentační výstava řezbářských a truhlářských prací.

Exkurze byla velmi zajímavá a pro naše žáky podnětná. Obohatila je o mnoho nových informací o nabízených učebních a studijních oborech, podmínkách přijetí a pozitivním směrem rozvinula jejich dovednosti. Nejvíce se žáci těšili na samotnou řezbu – práci se dřevem. S radostí odcházeli z truhlářské dílny s ručně vyrobenou dřevěnou miskou, která byla určena jako vánoční dárek pro jejich nejbližší.

 

 

Vlaďka Žídková,

vedoucí exkurze