Zeměpisná exkurze 6.ročníků do Brna

18.05.2012 15:34

Ve čtvrtek 3. 5. 2012 jela třída 6. A a 6. B na exkurzi do Brna. Našim cílem byla hvězdárna, muzeum Anthropos a plavba lodí.

Nejprve jsme jeli na hvězdárnu, na „Příběh Sluneční soustavy“. Když náš průvodce domluvil, mohli jsme si zde vše vyfotografovat a vyzkoušet různé pokusy. Potom jsme jeli do muzea Anthropos. V muzeu jsme viděli různá vývojová stádia člověka, byla zde kostra mamuta i jiných zvířat a vycpaný mamut ve skutečné velikosti. Dále jsme jeli autobusem na přístaviště Bystrc. Tam jsme čekali hodinu a půl na parník. Z lodi jsme viděli nádhernou přírodu v okolí řeky Svratky. Měli jsme v plánu vystoupit u hradu Veveří, ale nestihli jsme to, proto jsme vystoupili až na konečné stanici Veverská Bítýška.

Na cestě domů jsme se zastavili v KFC a Mc Donaldu. Exkurze se nám velmi líbila.