Zeměpisná přednáška Madagaskar

22.10.2013 08:40

 

    Dne 4. 10. se žáci 9. A společně s žáky 8. ročníků zúčastnili v šumperském kině Oko zeměpisné naučné interaktivní prezentace „Madagaskar“. Ostrov Madagaskar patří mezi největší ostrovy světa a je ve všech směrech zcela odlišný od naší republiky.

    Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o kultuře tamních obyvatel, jejich životní úrovni, různých tradicích a rituálech. Zjistili jsme se také, jak tamní obyvatelé bydlí, jakou mají dostupnost lékařské péče a vzdělání. Interaktivně jsme se projeli tamní dopravní infrastrukturou. Dále jsme se také dozvěděli o tamní přírodě (např. Lemur kata aj..). V neposlední řadě jsme byli seznámeni s tamní florou (typickými dřevinami, rostlinami apod..) a faunou.

    Přednáška pro nás byla pro nás velmi přínosná a díky tomu, že byla vedena moderním zajímavým způsobem, tak nás velice bavila.

Jan Šimek, Tomáš Rajnoha – 9. A