Exkurze Miele Uničov 4.11.2014

 

Díky zapojení ZŠ Hanušovice v projektu „Zvládnu fyziku a chemii hravě“ se žáci naší školy účastní řady exkurzí do různých podniků. Dne 4. 11. 2014 se vydala třída VI. A do podniku Miele Uničov.

Jakmile jsme se ohlásili na vrátnici podniku, ujala se nás p. Eva Vavřínová a tato nás na úvod seznámila s výrobky, které vycházejí z bran této firmy. Podivila se, kolik výrobků naše děti znají. Byli jsme informováni o práci jednotlivých provozů a později jsme se i do těchto prostor podívali. Málokdo z nás viděl na vlastní oči výrobu myček nádobí od těch nejjednodušších součástek až po výsledný produkt. Kromě výroby myček jsme zhlédli i další moderní haly  - zde se vyráběly automatické pračky a sušičky. Každý ze zaměstnanců má ve výrobě dané místo a již podle barvy oděvu vidíme rozlišení jednotlivých pracovníků – jsou zde dělníci, obsluhující různé automaty, zásobovači, střídači, předáci.  Každá pracovní linka má svůj monitor, který ukazuje jednak počet elektrospotřebičů, který se má v dané směně vyrobit, jednak který pracovník je zde potřebný.

Veškeré vybavení firmy Miele Uničov je velmi moderní a automatizované. Řadu úkonů zde kromě zaměstnanců vykonávají velké moderní roboty. Naše děti zaujala hlavně cena robotů – cena některých je i 30 milionů Kč.

Žáci, kteří firmu Miele v rámci exkurze navštívili, jsou zatím v 6.ročníku, ale čas plyne jako voda a zanedlouho i z nich budou „deváťáci“ a třeba některý z nich se jednou v tomto podniku ocitne již ne jako návštěvník, ale jako zaměstnanec.   mgr. Anna Podgrabinská