Exkurze Střední škola logistiky a chemie Olomouc

 

Dne 25. listopadu žáci 8. ročníku navštívili Střední školu logistiky a chemie v Olomouci v rámci projektu Zvládnu fyziku a chemii – HRAVĚ!!!

Přivítala nás učitelka Dagmar Marková, která nás obeznámila s historií i současností školy. Děti měli možnost  nahlédnout do laboratoří, ve kterých probíhá praktická výuka chemie. Demonstrovala jednoduché pokusy - jak se stanoví pH tekutého mýdla a % obsahu cukru v slazeném nápoji a neslazené minerální vodě. Potom se nám věnovala Ing. Daniela Hradilová, která nás provedla po škole, ukázala nám třídy, laboratoře, odpočinkovou místnost pro studenty, jídelnu a tělocvičnu. V jedné z laboratoří si studenti školy pro nás připravili zajímavé pokusy na ukázku – pokus se střelnou bavlnou, gumovým medvídkem a s oxidujícími látkami. Některé z pokusů si žáci měli možnost vyzkoušet sami. V závěru se nás ujal Mgr. Vít Matějek, který za pomoci studentů demonstroval chlorovodíkovou fontánu, přípravu kyslíku a vodíku, který je ve směsi se vzduchem výbušný. Poté nás zavedl do místnosti na přípravu vody pomocí ionexů, která se používá při pokusech v laboratořích.

Učitelé uvedené střední školy se nám maximálně věnovali a vyhrazený čas pro exkurzi velmi rychle utekl. Dětem se nejvíce líbily názorné pokusy a možnost se seznámit s prostorami školy. Možná i někteří naši žáci objeví zajímavost a nepostradatelnost chemie a jednou z nich budou studenti Střední školy logistiky a chemie.

Mgr. Martina Svobodová

Fotogalerie: Exkurze Střední škola logistiky a chemie Olomouc