Poslední dny před koncem školního roku si naše školní družina zpestřila turistickým výletem vlakem do Branné. Prošli jsme se po naučné stezce pod Ptačí planinou, která vede kolem říčky a lesními cestami se zajímavými zastaveními o místní přírodě. Po trase jsme potkali tažného koně, osvěžili jsme se v řece a také jsme se učili poznávat některé kvetoucí rostliny. Po příjemné vycházce si děti pochutnaly na zmrzlině a jiných dobrotách v místní cukrárně. Cestou zpět jsme prošli kolem Mariánského pramene a domů jsme se vraceli opět vlakem plní hezkých zážitků. Vycházka byla krásným spojením pohybu a poznávání přírody. Den se nám vydařil, počasí nám přálo a všichni si ho moc užili.
Za ŠD Lenka Zavadilová